Niesamowita przygoda

Harry Potter – blog poświęcony dobrej książce

Idealny prezent nie tylko dla książkowego mola

Każdy z nas miał niejednokrotnie problem z wyborem upominku dla bliskiej osoby lub znajomego. Chcemy aby podarowany przez nas drobiazg trafił w gust i zainteresowania obdarowywanego. Coraz częściej decydujemy się na karnety lub vouchery do siłowni lub na zabiegi kosmetyczne. Ale co z tradycyjnymi prezentami, takimi jak książka? Czy stanowią one jeszcze konkurencję dla konsoli do gier, laptopów i tabletów? Z pewnością tak! Jedną z pozycji, które śmiało mogą stawać w szranki z nowinkami technicznymi jest Harry Potter z księgarni internetowej taniaksiazka.pl Dlaczego? Oto kila odpowiedzi.

Niesamowita przygoda

Kilkanaście lat temu książki o młodym czarodzieju szturmem podbiły serca czytelników na całym świecie. Początkowo skierowane do dzieci, znalazły swoich wiernych miłośników również wśród dorosłych. Z czego to wynika? Już od pierwszych stron sagi można przenieść się do innego świata, równoległego do tego, który znamy. I co istotne poznajemy go wraz z głównym bohaterem, dlatego też bardzo szybko zaczynamy się z nim utożsamiać. Przemieszczanie się za pomocą mioteł lub teleportacji, unoszenie przedmiotów za pomocą czarodziejskiej różdżki, nawet nie zauważamy jak z każdą kolejną stroną stajemy się częścią świata Hogwardu i jego uczniów. Dodatkowo odkrywamy z bohaterami zagadki, tajemnice. Niektóre rozwiązują się wraz z końce kolejnej części, ale wszystkie prowadzą do wspólnego mianownika: dlaczego Harry Potter jest dzieckiem ,które przeżyło i dlaczego łączy go niewytłumaczalna wieść z Sami Wiecie Kim.

To nie tylko fantazja

Czytelnik rośnie, dojrzewa wraz z głównymi bohaterami. Dorasta do podejmowania trudnych decyzji, jakie przyjdzie mu podjąć. W sadze o Harrym Potterze nie są najważniejsze czary, quidditch, magiczne stworzenia. One pozwalają osadzić wydarzenia w konkretnym miejscu, dodają kolorytu i smaku. Najważniejsze w książkach o Harrym Potterze są wartości, jakie niosą ze sobą. Wierność ideom nieprzezwyciężonej miłości, przyjaźni, dobra i równości.  przecież gdyby nie miłość Harry nie przeżył by pierwszego spotkania z Czarnym Panem. Tylko dzięki współpracy, wytrwałości i szacunku można osiągnąć wspólny sukces. Dlatego pozwólmy, szczególnie naszym dzieciom zagłębić się zaczarowany świat Herrego, Hermiony i Rona. Niech wraz z nimi przeżywa swoją przygodę. A oto dla niewtajemniczonych mała ściąga z sagi o Harrym Potterze:

  • ‘’Harry Potter i Kamień Filozoficzny’’
  • ‘’ ’Harry Potter i Komnata Tajemnic’’
  • ‘’Harry Potter i Więzień Azkabanu’’
  • ‘’Harry Potter i Czara Ognia’’
  • ‘’Harry Potter i Zakon Feniksa’’
  • ‘’Harry Potter i Książe Półkrwi”
  • ‘’Harry Potter i Insygnia Śmierci’’.

Ludzie zdjęcie utworzone przez wayhomestudio – pl.freepik.com

Ewa

Back to top